Míša

   

Fotogalerie: Míša

Příspěvky pro Míšu prosím zasílejte na číslo účtu:
176 705 901/0300

Přidejte, prosím do poznámky heslo: Míša 

Zde si můžete stáhnout darovací smlouvu: darovací smlouva.docx (16,6 kB)
TJ Dětské středisko Březejc,o.s.
sídlo: Sviny 13, 594 01 Velké Meziříčí
IČO: 48895334
Registrace u MV v ČR v Praze 19.9. 1994 pod č.j.II/s-OS/1-25382/94-R zastoupená: Bc. Monikou Doskočilovou, předsedou.
Příspěvky využije Míša Zdráhalová na trénování a nákup sportovního materiálu k přípravě hry ve sportu boccia.

Míša

Míša se pokusí překonat rozhlednu ve Velkém Meziříčí 27.9. 2015

15.09.2015 22:38

Jízda pro Míšu

17.04.2015 23:14

O Míše

10.04.2015 23:15
2014 Příběh o Míše.docx (5827976)

Příběh Míši

 

Každý z nás po něčem touží, každý máme svou cestu. Někdo však své touhy vzdá a svou cestu nehledá, protože se obává zklamání a neúspěchu. Je  mezi námi však mladá žena, chce uskutečnit svou touhu přes všechny nástrahy a překážky. Jmenuje se Michaela Zdráhalová a má velký sportovní cíl – být nejlepší hráčkou světa ve hře boccia.

Boccia je sport pro lidi s těžkým fyzickým postižením, a to hlavně s dětskou mozkovou obrnou či lidi, kteří se po úraze ocitli na vozíku. Smyslem hry je umístit co nejvíce míčků své barvy (červené nebo modré) blíže bílému míčku tzv. Jackovi, nežli je nejbližší míček soupeře.  Boccia patří mezi paralympijské sporty, což znamená,  že s bocciou můžete postoupit až na mistroství Evropy,  světa  či paralympiádu. Samozřejmě jen v případě, pokud dosahujete vrcholovou výkonnost.

Míša je težce postižená  slečna, která v boccii  našla motivaci do života. Chce hrát vrcholovou bocciu a dovézt medaile z paralympiády. Ví, že cesta k jejímu cíli nebude lehká, tvrdí však, že se pro bocciu narodila, a je odhodlaná udělat pro uskutečnění svého cíle maximum. Dokazuje to již na trénincích. Odlišuje se svojí vůlí a vírou, nemá dny, kdy se jí do tréninku nechce.  Míša má smysl pro fair play hru, umí zatleskat soupeři, když se mu povede dobrý míč. Každou porážku přijímá s poděkováním neb ví, že právě porážky posilují.  Je velká bojovnice. Má obrovský potenciál. Věří v Boha a má ho s sebou i na hřišti.  Boccia je pro Míšu smysl jejího života. Myslí na ni celý den, i když zrovna nehraje…..

Míša pochází z Olomouce, kde dosud bydlela u rodičů. Měla bohužel smůlu, že pochází ze sociálně slabé rodiny, kde její sportovní plány nepodporují.  Její tréninková intenzita, tak závisela na vůli rodičů ….a byla velmi nízká, skoro žádná. Na konci roku  2013  Míše nabídl roční hostování  sportovní klub TJ Dětské středisko Březejc.  Po roce, kdy v Březejci,  absolvovala 11 týdenních tréninkových pobytů   se umístila na prvním místě v 2. ize v české ligové soutěži, což je úžasné, neboť takové umístění je vstupenkou do první ligy, kterou letos bude hrát.  1.března  2015 se Míša natrvalo přestěhovala od rodiny na Vysočinu, aby mohla trénovat ještě intenzivněji, neboť její rodiče  nezměnili názor a nehodlají ji podporovat  v jejím sportovním  úsilí.

Prosíme o finanční podporu pro Míšu na operaci očí. Kromě svého tělesného postižení, má i zrakovou vadu, která omezuje její hru. Na jednoho človíčka je zátěž, kterou Míša dostala do života docela dost. Míšu to však nepoložilo. Myslím, že si  zaslouží  naši i Vaši podporu.

SRDEČNĚ DĚKUJI.

Monika Doskočilová, spoluhráč  M.  Zdráhalové

Velké Meziříčí, 13.3.2015

 


 

Video o Míše Zdráhalové natočil nezištně pan Jiří Michlíček, kterému tímto děkujeme.