SKVĚLÝ ZAČÁTEK ATLETICKÉ SEZÓNY

14.06.2010 15:44

Výborný start do sportovní sezóny si svými výkony zajistily atletky z TJ Dětského střediska Březejc. Na Jarní atletice Spastic Handicap 9.května v severočeské Bílině získaly čtyři  naše atletky třikrát bronz a jedno stříbro. Na stupních vítězů zářily červenošedé dresy březejcké tělovýchovné jednoty  v disciplíně vrh koulí hned dvakrát. PETRA POKORNÁ, loňská mistryně ČR ve vrhu koulí, překonala sama sebe a výkonem 2,81 m si zajistila 2. místo a svůj osobní rekord. Na třetím místě ji následovala Jana Slavíková..

Jana Paulíková v hodu diskem získala třetí místo,  Darina Švecová byla taktéž třetí, ale v hodu kuželkou. Milan Večeřa se umístil v hodu diskem na jedenáctém místě.V disciplínách, kde soutěžili  Marie Folvarská  s Rosťou Štursou tj. hod na dálku pytlíkem ( 150 g těžkým látkovým pytlíkem plněným sójovými boby ) a hod spung diskem ( měkkým gumovým diskem vážícím  420 g ), vítězové nebyli vyhlášeni z nedostatku soutěžících. Tito dva nejvíc postižení atleti hází též kuželkou, kde se Rosťa výkonem 3,96 m umístil na sedmém místě a Maruška, která hodila 2, 30 m skončila na místě šestém. Vítězům gratulujeme a doufáme, že na Mistrovství ČR v atletice Spastic Handicap 20.6. 2010 obhájí stejné, ne-li lepší pozice.