Mistr České republiky

15.07.2009 15:07

Dvě atletky z Tělovýchovné jednoty Březejc získali pro svůj klub trofej velice cenné trofeje. Petra Pokorná, které se vůbec na Mistrovství české republiky Spastic Handicap v Bílině v poslední červnový víkend dařilo, získala  zlatou medaili za výkon 2,59 m ve vrhu koulí. Je to Petřina první zlatá a radost z ní byla obrovská. Slzy štěstí se míchaly se smíchem a výkřiky radosti.  V hodu diskem s výkonem 6,13 m obhájila druhou pozici, a z mistrovství tak odjížděla s dvěmi medailemi. Druhou veleúspěšnou atletkou je Jana Paulíková. Za výkon  6,04 m v hodu kuželkou by si zasloužila také zlato, nicméně kvůli nedostatku soutěžících nebyla tato kategorie vyhlášena. Tímto výkonem však dosáhla svého osobního rekordu. Hned v zápětí  v hodu diskem za výkon 3,18 m, byla již nominována na 3.místo a domů si vezla bronzovou medaili. Jana je velice těžce postižená, řadí se do kategorie T32,  a toto je skutečný úspěch. Je to pro březejckou atletiku vskutku vrcholný zážitek. Mistra ČR jsme měli v boccie, Martin Fajkus tento titul získal. Atletika má ale premiéru a po několika letech, kdy jsme získávali „ jenom“ bronz, jsme se dočkali. Veliké poděkování patří Františku Serbusovi ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze, díky kterému se v Březejci atletika rozjela na trochu jiné a hlavně daleko lepší úrovni, když nás naučil co spasticky postižený sportovec může a musí, aby vyhrával.